Úvod Zajímavosti

Zajímavosti

Jak se tak rozhlížíme kolem sebe, tak začínáme mít pocit, že tradice přestávají být „in“. Není to škoda? Proto Vám přinášíme pár informací, na které byste neměli při přípravách svatby zapomínat a hlavně pár zvyků a tradic, na které by bylo škoda zapomenout!

DEN SEXU ... tak to tu ještě nebylo

Bezva-přání.cz - DEN SEXU ... tak to tu ještě nebylo

Rusko je osmým nejlidnatějším státem světa, avšak počet obyvatel od devadesátých let klesá. Guvernér Uljanovského regionu, Sergej Morozov, našel velmi nevšední, ale zajímavé řešení jak zvýšit porodnost. Rozhodl se na 12. září vyhlásit oficiálně DEN SEXU.

Jak vybrat datum vaší svatby?

Bezva-přání.cz - Jak vybrat datum vaší svatby?

Zajímá vás jaké je nejlepší datum pro vaší svatbu? Může Vám pomoci Feng Shui. Feng Shui je tradiční čínské umění a věda o životě v harmonii s okolím.

Manželství na dobu určitou?!

Bezva-přání.cz - Manželství na dobu určitou?!

Německá politička Gabriele Pauliová vyráží do boje o nejvyšší funkci v Křesťansko-so­ciální unii. Zajímavým bodem v jejím programu je „Manželství na dobu určitou“. Co to znamená?

Trochu statistik neuškodí...

Bezva-přání.cz - Trochu statistik neuškodí...

Počet uzavřených manželství v roce 2006 dosáhl počtu 52.900, podle statistik můžeme říci že počet manželství nám vzrostl oproti roku 2005.

Citáty na vaše svatební oznámení...

Bezva-přání.cz - Citáty na vaše svatební oznámení...

Stále si nemůžete vybrat citát, který bude na vašem svatebním oznámení? Právě proto jsme pro vás připravili pár pěkných a zajímavých citátů.

A co registrované partnerství v ČR?

Bezva-přání.cz - A co registrované partnerství v ČR?

1. 7. 2006 vešel v platnost zákon č. 115/2006 Sb., o registrovaném partnerství, který upravuje soužití dvojic stejného pohlaví. Za 1 rok působnosti tohoto zákona uzavřelo registrované partnerství celkem 345 párů.

Zásnuby a námluvy

Bezva-přání.cz - Zásnuby a námluvy

Zpravidla muž žádá o ruku ženu. Zásnuby patří mezi intimnější záležitosti bez přítomnosti kohokoli jiného. Zásnuby se považují jako předmanželský slib, že dříve nebo později spolu uzavřou manželství. Muž by měl svou nastávající obdarovat prstenem s drahým kamenem.

Loučení se svobodou

Bezva-přání.cz - Loučení se svobodou

I loučení se svobodou má svou historii, a to takovou že večer před samotným obřadem se u ženicha doma scházeli svobodní přátelé a připravovali výzdobu na svatební den a samozřejmě zde nechyběl ani tanec, zpěv a veselí.

Svatební koláče

Bezva-přání.cz - Svatební koláče

Svatební koláče se pečou několik týdnů před svatbou. Zpravidla by je měla péct rodina nevěsty. Tyto kláče se rozdávají rodině, přátelům a známým společně se svatebním oznámením.

Svatební oznámení

Bezva-přání.cz - Svatební oznámení

Víte že…

… svatební oznámení byste měli začít řešit cca 3 měsíce před svatbou.

…svatební oznámení se rozesílá nejméně měsíc před svatbou, aby pozvaní měli dost času přizpůsobit svoje plány a také hlavně čas na nákup svatebních darů.

Šaty nevěsty

Bezva-přání.cz - Šaty nevěsty

Nevěsta si nesmí šít svatební šaty, mohla by si totiž zašít štěstí. Měla by být celá v novém jako symbol nového začátku a měla by mít na sobě něco darovaného, něco půjčeného, něco starého a něco modrého. Hlavně nesmí mít perly, ty totiž přináší neštěstí a slzy.

A co ženich?

Bezva-přání.cz - A co ženich?

Pánové radujte se. Máte to mnohem jednodušší! Jen musíte dodržet základní pravidla:

  1. barevná a stylová harmonie s nevěstou,
  2. žena musí vedle muže vyniknout.
  3. zapomeňte na motýlka (mohli byste totiž nevěstě uletět)© Bezva-prani.cz, všechna práva vyhrazena. Publikování jakýchkoliv textů, či obrázků, z této prezentace je možné pouze se svolením autora.